Як правильно підібрати сонцезахисний крем? [інфографіка]

Як правильно підібрати і наносити бронзер
Як правильно підібрати і наносити бронзер. 8 основних порад.
Липень 31, 2018

Як правильно підібрати сонцезахисний крем? [інфографіка]

Як Правильно Підібрати Сонцезахисний Крем

 

Літо – чудова пора року і для багатьох найулюбленіша. Влітку ми багато перебуваємо на сонці. А сонце підступне. Активні сонячні промені не тільки обпалюють шкіру, провоскучи її почервоніння, але викликають передчасне старіння, згубно впливають на міцність судин і підсилюють схильність до меланоми. Тому сонцезахисний крем є необхідним для того, щоб наша шкіра була здоровою та доглянутою. А ми молодими і красивими).

Що таке SPF

Сонцезахисний крем повинен  містити абревіатуру SPF на упаковці та  інформацію щодо захисту від А чи В спектрів ультрафіолетового випромінювання.

Абревіатура SPF на упаковці – це сонцезахисний фільтр. Також у складі мають міститись фільтри UVB (захист від сонячних опіків) і UVA (захист від старіння шкіри).

Широкий спектр захисту означає, що такий крем захищає як від ультрафіолетових променів типу А, так і від В-променів.

Ультрафіолетові промені спектру А сприяють ранньому старінню шкіри, розвитку пігментних плям і навіть появі злоякісних новоутворень.

Ультрафіолетові промені В-спектру викликають почервоніння шкіри, сонячні опіки і сонячну алергію.

При купівлі сонцезахисного крему переконайтесь, що він захищає від обох типів ультрафіолетових променів А і В.

Як вираховують цифру SPF

Щоб розрахувати SPF, проводяться дослідження, в ході яких порівнюють шкіру, на яку нанесено сонцезахисний засіб, з шкірою без захисної косметики.

Вони визначають час, коли шкіра починає червоніти. Розрахунки проводяться в спеціальних лабораторіях, виходячи з того, що засіб буде використовуватися в кількості 2 мг на 1 кв. см поверхні шкіри.

Для достовірності дослідження проводяться з різними фототипами шкіри.

Цифра, наступна за скороченням SPF, показує, у скільки разів можна збільшити час безпечного перебування на сонці без ризику отримати сонячний опік

Широкий спектр захисту означає, що такий крем захищає як від ультрафіолетових променів типу А, так і від В-променів.

Що таке фототип шкіри

Фототип шкіри – це ступінь чутливості шкіри до дії ультрафіолетових променів в залежності  від генетики.

В області косметології найбільш поширена класифікація фототипів шкіри за американським дерматологом Томасом Б. Фіцпатріком.

Він виділив шість фототипів шкіри:

 

Перший фототип – це кельтський тип.

У таких людей ніжна, молочно-біла шкіра, часто з веснянками, руде або дуже світле волосся, блакитні або зелені очі. Вони швидко обгорають і практично не засмагають. Під відкритими сонячними променями людям з таким фототипом рекомендується знаходитися не більше 5-10 хвилин.

 

Другий фототип – нордичний, арійський.

Шкіра у таких людей світла, веснянок мало або немає зовсім, очі світлі, волосся теж світле (може також бути світло-русяве або каштанове). Засмага лягає погано, але незначний відтінок сонця все ж залишається. Час перебування на сонці – не більше 10-15 хвилин.

 

Третій фототип шкіри – темний європейський.

У таких людей карі або сірі очі, темно-русяве або каштанове волосся, злегка смаглява шкіра без веснянок, яка легко загоряє. Припустимо перебувати на сонці до 20-35 хвилин.

 

Четвертий фототип – середземноморський або південно-європейський.

У людей цього типу смаглява оливкова шкіра без веснянок, темні очі і темне волосся. Люди такого типу добре засмагають. Припустимо прийняття сонячних ванн до 30-40 хвилин.

 

П’ятий фототип шкіри – індонезійський або середньо-східний тип

У цих людей дуже смаглява шкіра без веснянок, волосся темне, очі темні, шкіра швидко засмагає. Рекомендується застосування сонцезахисних засобів лише при інтенсивній дії сонячних променів.

 

Шостий фототип шкіри  – афроамериканці.

У них дуже темна шкіра, чорне волосся і очі. Рекомендується застосування сонцезахисних засобів лише при екстремальному впливу сонячних променів.

Як обрати сонцезахисний крем [інфографіка]

Ультразахист

Засоби з високими рівнями захисту (70 і більше) не дають шкірі засмагати, при цьому дозволяють перебувати під сонцем. Вони потрібні людям з вітиліго (білими ділянками на шкірі, на яких не виділяється гормон меланін, тому вони не засмагають, а відразу червоніють) і тим, у кого багато веснянок (світла шкіра не любить сонце) і родимок (сонце може забети механізм розвитку меланоми ).

В інших випадках ультразахист знадобиться, якщо хочеться зберегти білизну шкіри.

Який сонцезахисний крем вибирати алергікам

Алергікам краще бути обережними з вибором крему і уважно читати склад. Часто «гіпоалергенний» означає відсутність штучних ароматизаторів, але речовини-блокатори УФ-променів можуть спровокувати алергічну реакцію на шкірі і дерматит. Серед них бензофенони, оскібензони, авобензон і діоксібензон. Вибирайте засіб з оксидом цинку, діоксидом титану, маслом Ши або мигдальним, які також ефективно захищають від ультрафіолету, але бережні по відношенню до шкіри.

Який бальзам після засмаги більш ефективний

Засоби після засмаги дуже важливі для догляду шкіри. До їх складу входять речовини, які заспокоюють і охолоджують шкіру після інтенсивного впливу сонячних променів.

Завдяки їм зійдуть почервоніння, печіння, стягнутість і свербіж.

Краще вибирати засіб, діючою речовиною якого є пантенол, евкаліпт і / або ментол. Вони прискорюють процес регенерації клітин і тонізують шкіру. Наносіть такий засіб після теплого душу (холодний або гарячий спровокують спазм судин, на шкірі можуть з’явитися судинні сітки) на вологу шкіру.

Сонцезахисний крем як правильно вибрати

захист шкіри від сонця

Дбайливе ставлення до Вашої шкіри допоможе Вам залишатися здоровими і красивими та насолоджуватися теплими сонячними променями якнайбільше!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *